Шанел Еркин - Официален форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Шанел Еркин - Официален форум
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Интервю пред Vlastta.com ( 27.07.2009 )

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
``Sisityy``
Администратор
``Sisityy``


Posts : 327
Join date : 25.04.2009
Age : 31
Location : Kaiserslautern,Germany

Интервю пред Vlastta.com ( 27.07.2009 ) Empty
ПисанеЗаглавие: Интервю пред Vlastta.com ( 27.07.2009 )   Интервю пред Vlastta.com ( 27.07.2009 ) Icon_minitimeВто Юли 28, 2009 5:02 pm

Шанел, една от участничките в авангардния проект “Dynamics опера”, пред Vlastta.com


Едно от най-любопитните културни събития през месец август е концертът Dynamics opera, който ще се проведе на 19.08 в Летния театър.
За първи път в България ще бъде представена уникална комбинация на опера, рок, поп и джаз. Екипът на участниците включва над 60 души – филхамоничен оркестър, поп рок формация, 10 оперни и 12 поп и джаз певци.
Срещнахме се с участничката в Music Idol 2 Шанел във връзка с предстоящото й участие в авангардния проект, където младата варненка, освен с познатото за нас поп пеене ще демонстрира и уменията си в класическата музика
.


Шанел, класическото пеене не ти е амплоа. Как се чувстваш в тази нова роля, в която предстои да те видим?
Шанел: Първите ми уроци по музика бяха по класическо пеене и пиано. По-късно се ориентирах към поп музиката. В този смисъл може да се каже, че съм представител и на двата стила.

С какво ще се представиш на проекта Dynamiсs opera?
Шанел: Първата песен, която ще изпея, е „Je t’aime” на Lara Fabian. А голямата изненада- подарък за всички мои почитатели е представянето на песента ми „Стъпка по стъпка” , която ще изълня за първи път на живо пред публика. На финала на концерта ще се включа с оперно пеене в общата песен.[

Как се свързаха с теб за участие в този проект?
Шанел: Вокалният ми педагог- Мила Маврова ме покани да участвам и аз с удоволствие приех.

С какво се занимаваш сега? Професионално пееш ли?
Шанел: Аз съм на 16. Ученичка съм във френската гимназия. Успоредно с това записвам нови парчета и снимам клипове. Надявам се да се справям еднакво добре и с учението и с музиката.

Как гледаш на бъдещето си? С пеене ли ще бъде обвързано то?
Шанел: За сега смятам да остана да уча в България , въпреки че скоро успешно защитих сертификат за владеене на френски език, даващ ми правото да уча във Франция. Пеенето и музиката са навсякъде с мен и не виждам бъдещето си без тях.

Защо спря да се занимаваш с класическа музика?
Шанел: Защото бях много малка и нямах шанс за реализация, поне не и в България.

Според теб по-трудно ли е класическото от поп пеенето?
Шанел: Всеки вид пеене си има своите специфични особености и си е по своему трудно. Но в интерес на истината оперното пеене ми помага много и при поп пеенето.

А обратното важи ли?
Шанел: Обратното не.

Значи все пак има нещо повече в оперното пеене?
Шанел: Да. Например Рок пеенето се базира изцяло на оперна постановка.

А ти кое предпочиташ?
Шанел: Поп.

Притеснява ли те мащабността на проекта, в който ще участваш?
Шанел: Приемам го, като предизвикателство.

Каква очакваш да бъде публиката на Dynamics opera?
Шанел: По принцип оперната музика се слуша от хора на години. Но пък идеята и начинът по който е замислено всичко е много различно- смесване на стилове. Вярвам, че ще привлече и по-млади хора.


Хората от твоето поколение от какъв тип музика се интересуват?
Шанел: Интересуват се от нещо съвсем комерсиално – the voice, city…от песни и хитове, които са актуални в момента, но след време ще бъдат забравени.

Казваш, че предпочиташ поп и джаз пеене. Каква е разликата в твоето усещане, когато пееш поп и когато пееш класика?
Шанел: Като цяло поп музиката ме влече повече, защото има възможност за танц, за шоу. Докато операта е по-статична, по-сериозна.

Разкажи ни малко повече за индивидуалната си песен.
Шанел: Песента е записана съвсем наскоро.Казва се „Стъпка по стъпка” . Имах щастието да заснема и клип към нея, който ще се излъчи на видеостена по време на изпълнението ми на живо.

Участвала ли си до сега в подобен проект?
Шанел: Точно такъв, не.

Кое в проекта те предизвиква?
Шанел: Например това, че за първи път ще пея авторската си песен на живо. Нова песен е, притеснявам се как ще я възприемат хората, дали ще я харесат и т.н.

Как се чувстваш когато си на сцена? Какво ти дава участието ти пред публика и взема ли ти нещо?
Шанел: По принцип аз съм много притеснителна, не знам дали си личи. Мисля, че излизайки на сцената се променям много. Един от членовете на журито на Мюзик айдъл 2 ми каза, че ставам като тигрица. Публиката ме зарежда. На сцената се чувствам себе си. Там е моята стихия. Участието пред публика ми дава обичта на хората и ми отнема частица от личната свобода.

Липсва ли ти когато не си на сцената?
Шанел: Да. Дори и самото притеснение, самата тръпка преди да стъпя на сцената.

Има ли негативи от излизането ти на сцената?
Шанел: Като всяко нещо в живота и сцената си има и положителни и отрицателни страни. Смятам, че положителните надделяват над негативните.

Ако имаше право на избор сега, би ли се лишила от професионалната си кариера в името на това да имаш нормален личен живот?
Шанел: Бих избрала да пея.

Какъв би бил животът ти без пеене?
Шанел: Не мога да си представя. Няма ден, в който да не пея.

Насочила ли си се към това пеенето да ти бъде професия, или ще го практикуваш успоредно, учейки нещо друго?
Шанел: За сега пеенето е на първо място.

Покрай цялата тази публичност около теб можеш ли да кажеш, че имаш истински приятели?
Шанел: Малко са, но са истински.

Кои твои качества ти помагат и кои ти пречат в живота и на сцената?
Шанел: Това, че съм песимистично настроена ми пречи. Може би идва от това, че съм притеснителна. Наивността също не ми помага, доверявам се много лесно и това понякога ми изиграва лоша шега. Към положителните бих посочила това, че съм инат, борбена и целенасочена. Казват ми и че съм магнетична на сцената, това определено ми помага.

Когато участва в Music Idol имаше ли цел?
Шанел: Не

А сега имаш ли?
Шанел: Да, да издам собствен албум.

Имаш ли музикален идол?
Шанел: Ох, много са...Бионсе, Риана, Марая Кери, Кристина Агилера. Може би Бионсе все пак – и като излъчване и като визия, и като глас.

Какво харесваш в тях? Какво мислиш, че трябва да притежава един певец освен глас и какво искаш да усещаш, слушайки любим изпълнител?
Шанел: Трябва да настръхвам...но все пак зависи от песента. Трябва изпълнителят да успее да ме докосне по някакъв начин, да предаде смисъла на песента.

А имаш ли идол в живота?
Шанел: Родителите ми.

Твоето обръщение към публиката на Dynamics opera?
Шанел: Пожелавам им едно хубаво лято и много усмивки.
Върнете се в началото Go down
Vicky`
Модератор



Posts : 122
Join date : 30.04.2009

Интервю пред Vlastta.com ( 27.07.2009 ) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Интервю пред Vlastta.com ( 27.07.2009 )   Интервю пред Vlastta.com ( 27.07.2009 ) Icon_minitimeПет Сеп 04, 2009 11:01 am

Страхотно интервю! (:
Върнете се в началото Go down
 
Интервю пред Vlastta.com ( 27.07.2009 )
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 19.08.2009 летен театър , гр.Варна
» Хит на лятото 2009 Шанел - Стъпка по стъпка

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Шанел Еркин - Официален форум :: Фен клуб : Шанел Еркин :: Новини-
Идете на: